Dermalogica Clearing Skin Wash ile Sivilcelere Son

Dermalogica Clearing Skin WashYüzde oluşan irili ufaklı sivilceler, günlük hayatı etkileyen, güzelliği gölgeleyen oluşumlardır. Sivilce oluşumunu engellemek, var olan sivilceleri yok etmek kadar önemlidir. Çünkü yapılacak olan yanlış uygulamalar sivilcelerin çok daha hızlı çıkmasına ve büyümesine neden olur. Hatta cilt enfeksiyonları gibi rahatsızlıklara dahi sebebiyet verebilecek uygulamalardan önce muhakkak Dermalogica Clearing Skin Wash temizleme ürününü denemelisiniz. İçeriğinde bulunan salisilk asit ile cildi yeniden yapılandırırken sivilce oluşumunu engeller.

Özellikle yağlı ciltler akne oluşumuna eğilimlidirler. Sivilcelerin nasıl oluştuğunu bilmek, onları engelleyebilmek için önemlidir. Cildin yağ dokusunu besleyen bezlerden cilde ufak kanallar vasıtasıyla yağ transferi yapılır. Fakat eğer bu kanallar herhangi bir nedende dolayı tıkanırsa yağ birikir ve sivilce dediğimiz küçük tepecikler oluşur. Bu nedenle cilt temizliği sivilce eğilimli ciltler için önemlidir. Dermalogica Clearing Skin Wash cildi temizlerken cildin yağ dengesini korur. Cildin aşırı yağlı ya da kuru olması oldukça sakıncalıdır. Aşırı yağlı ciltlerde yağ bezlerinin fazla çalışmasıyla sürekli yağ oluşumu gerçekleşir. Oluşan bu yağ zamanla gözenekleri tıkar ve sivilcelere neden olur. Bu nedenle cildin fazla yağının temizlenmesi ve altta yatan sebepler araştırılmalıdır. Dermalogica Clearing Skin Wash harika bir temizleyicidir. Bu ürün akneli ciltlerdeki bakterileri yok eder. Böylece cilt enfeksiyonlarını engeller. Ciltte aşırı yağlanmayı, sivilceleri ve komedon oluşumlarını dengeler. Cildi ferahlatır ve tazeler. İçeriğindeki salisilik asit, tıkanmış gözenek ve yağ kanallarını açar böylece yeni aknelerin oluşumu engellenir. Aynı zamanda bakterileri yok eder. Ürün kullanım talimatına uyulması önemlidir. Öncelikle eller su ile nemlendirilir. Üründen nohut büyüklüğünde alınır ve köpürtülür. Nemli yüze ve boyun bölgesine uygulanır. Daha sonra ılık su ile temizlenir. Günde iki defa kullanılmalıdır.

Dermalogica Clearing Skin Wash anti-bakteriyeldir. Derinlemesine temizlik sağlar. Bakterilerin ciltten içeri sızmasını engeller. Çoğu kişi sivilcelerle hayatının bir kısmında tanışmıştır. Sivilce oluşumunun altında yatan sebep cildin aşırı yağlanması ve cilt temizliğine dikkat edilmemesidir. Genelde sivilcelerin azalmasını sağlamak için yüz olması gerekenden fazla yıkanır. Bu doğru bir uygulama değildir. Cilt temizliği için kullanılan sabun gibi ürünler cildi çok daha fazla tahriş eder. Dermalogica Clearing Skin Wash cildi tahriş etmeden temizlik sağlar. Bu ürün cildin Ph seviyesine uygun olarak geliştirilmiştir. Böylece ürün kullanıldıktan sonra ciltte aşırı kuruluk oluşmaz.

Dermalogica Clearing Skin WashSivilce oluşumunu engellemek sadece cilt temizliği ve bakımıyla tek taraflı bir şekilde yapılmaz. Kişinin beslenme tarzına dikkat etmesi gerekir. Çünkü cilt dışarıdan olduğu kadar içeriden de beslenmektedir. Kişinin beslenme tarzı vücudun iltihap ve yağ düzeyini yakından etkiler. İltihaplanmayı engelleyen beslenme şekli vücutta kortizol seviyesini düşürerek sivilce oluşumunu engeller. Dermalogica Clearing Skin Wash ile cilt dışarıdan desteklendiğinde harika sonuçlar alınır. Sivilcesiz, pürüzsüz bir cilt için hayvansal yağlar kullanılmamalı, şeker ve asitli içeceklerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Doğru beslenmenin yanında cildin güzelliğin en büyük sırrı iyi bir uykudur. İyi bir uyku cilde iyi gelir. Bu nedenle en az 8 saat gibi bir uyku düzeni geliştirilmelidir. Sivilcelerin tedavisinde sakınılması gereken bir diğer konu ise sivilcelerin enfeksiyon kapmasına neden olan sıkma ve koparmadır. Bu kesinlikle cilt için çok zararlıdır. Çünkü bunlar ciltte iz ve leke yapar. Dermalogica Clearing Skin Wash temizleme ürünü sivilcelerin hızlı iyileşmesinde oldukça faydalıdır. Çünkü sivilce oluşumuna neden olan bakterileri ciltten arındırır ve cildin yağ dengesinin normale dönmesine yardımcı olur. 


Kaynakça:

http://www.dermalogica.com/clearing-skin-wash/46,default,pd.html?cgid=cleansers&start=1 Dermalogica resmi web sayfasından clearing skin wash serisine ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Dermalogica-Clearing-Skin-Wash-250-ml.html Dermalogica markasının sivilce temizleme serisi hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir