Dermalogica Daily Microfoliant Cilt Pürüzsüzleştirici

Dermalogica Daily MicrofoliantDermalogica Daily Microfoliant cildin ölü tabakasını temizlerken, pirinç enzimi ile de pürüzsüz bir ten yaratır. Tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi anında ölü hücrelerden arındırır ve iyi bir yumuşaklık verir. Cilt parlaklık kazanır. Harika bileşimi ile cildi ölü hücrelerden arındırırken cilde aydınlık verirDermalogica Daily Microfoliant  ürünü ile cilt üzerindeki renk farklılıkları yok olur. Cilt yatışır, temizlenir ve çok daha rahat nefes alır. Bu ürün eşsiz bir cilt arındırıcıdır. Sadece cildi temizlemek ile kalmaz, cildi rahatlatır, yatıştırır.

Dermalogica Daily Microfoliant ürün kullanmadan önce el nemlendirilir. Yarım çay kaşığı miktarında ele alınır ve su ile karıştırılarak krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Yüze masaj yaparak sürülür. Bu işlem 1 dakika kadar sürmelidir. Daha sonra cilt su ile temizlenir. Ürün günlük kullanım için uygundur. Günde bir defa kullanılmalıdır. Gergin ve harika bir cilt için yenilenmiş bir cilt yapısı gerekir.

Dermalogica Daily Microfoliant temizleme ürünü ile cildinizin günlük temizliğini yaparak, daha sağlıklı bir cilt için en önemli adımı atmış olursunuz. Genç görünümlü ve sağlıklı bir cilt için öncelikle günlük bakım daha sonra da haftalık bakım yapmak gerekir. Haftalık bakımda derinlemesine temizlik ve nemlendirme işlemleri yapılmalıdır. Cilt iyi temizlendiği takdirde gençleşir, yaşlanma hızı gecikir. Ciltte gün içerisinde ya da zamanla kalıntılar birikir. Bu birikintiler zamanla cilt rahatsızlıklarına neden olmaktadır. Cilt temizliği ihmal edilmediğinde bu sıkıntılarla karşılaşma olasılığı düşer. Bu nedenle bayanlar kesinlikle makyajla geceyi geçirmemeli, cilt temizliklerini aksatmamalıdırlar. Dermalogica Daily Microfoliant günlük cilt temizliği için üretilmiş harika bir üründür. Bunun yanı sıra güneşe güneş koruyucusu kullanmadan çıkılmamalıdır. Parlak, lekesiz ve pürüzsüz bir cilt için günlük cilt bakımına önem verilmelidir. Günlük cilt bakımı öncelikle cilt temizliği ve nemlendirme uygulamalarından oluşur. Cilt temizliği sabahları ya da akşamları yapılabilir. Eğer makyaj yapmıyorsanız sabahları uygun olan Dermalogica Daily Microfoliant temizleyici kullanabilirsiniz. Devamlı makyaj yapan biriyseniz bu uygulamayı gece yapmanız gerekir. Ayrıca göz makyajının temizlenmesi için Dermalogica ürünlerinden uygun olanını seçmelisiniz. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra ikinci adım eğer sabah ise gündüz kremini akşam ise gece kremi ile cildinize nem kazandırmalısınız. Nemlendirme en önemli cilt bakımı kuralıdır. Cilt sadece nemi dışarıdan kozmetiklerle almaz. Aynı zamanda günde iki litre kadar su içilmelidir. Böylece cilde su taşınmış olur. Uygun nemlendirici kullanıldığı takdirde ciltte suyun tutulması sağlanır. Cilt nemlendirme ne kadar önemliyse cilt temizliği için kullanılacak ürün o kadar önemlidir. Çünkü içinde zararlı kimyasallar barındıran tonik cildi kurutur ve aşındırır. Dermalogica Daily Microfoliant her türlü cilde uygun, doğal ve zararlı kimyasallar içermeden cildi nazik bir şekilde temizler.

Dermalogica Daily MicrofoliantCildin temizliğinde su kullanılması çok iyi bir fikir olmayabilir. Çünkü su cilde temasından sonra kururken cildin kendine has neminin de kurumasına neden olur. Bu nedenle cilt temizliği için Dermalogica Daily Microfoliant temizleyici kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Cilt temizliğinde ya da bakımında sıkça karşılaşılan yüze buhar verme ya da evde yapılan buhar uygulamaları çok yanlıştır. Buharla temas eden cilt gevşer, gözenekler daha da açılır. Gözeneklerin açılmasıyla cilt üzerinde sivilce ya da akne oluşum riski artar. Bu nedenle cilt temizliğinizi Dermalogica Daily Microfoliant ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu ürünün en büyük özelliği pirinç içerisinde bulunan mineraller ile cildin arındırılmasına katkı sağlamasıdır. Doğanın arındırıcı ve güzelleştirici etkilerinden faydalanmak için farklı karışımlar, kürler ya da maskelerden önce Dermalogica ürünleri ve Dermalogica Daily Microfoliant cilt temizleyicisini kullanmanızda fayda vardır. 


Kaynakça:

http://www.dermalogica.com/daily-microfoliant/11,default,pd.html Dermalogica resmi web sayfasından daily microfoliant serisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Dermalogica-Daily-Microfoliant-75-gr.html Dermalogica markasına ait daily microfoliant serisine bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir