Dermalogica Gentle Cream Exfoliant ile Harika Bir Peeling Deneyimi

Dermalogica Gentle Cream ExfoliantDermalogica Gentle Cream Exfoliant, hassas ciltlere özel olarak üretilmiş, ölü hücreleri temizleyerek yeni bir cilt oluşuma yardımcı olan bir peeling ürünüdür. Tüm ciltler için uygun olan bu ürün cildin pürüzsüzleşmesini sağlar. Peeling uygulamalarından sonra genelde cilt hassaslaşır ve kurumaya başlar. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ciltte kurumaya ve de aşınmaya sebep olmadan, cildin üst tabakasını yeniler. İçeriğinde bulunan hidroksi asit bazlı eksfoliasyon ile ölü hücreleri nazikçe arındırır, yeni bir cilt için harika etkiler yaratır.

Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling, cildi berrak bir görüntüye kavuşturur, yeni bir cilt için ölü hücreleri arındırır. Yenilenen cilt dokusu sayesinde pürüzsüz bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Bileşimindeki maddeler ölü hücreleri ciltten söker. İçeriğindeki sülfür cildi temizler ve bakterilerin neden olduğu sivilceleri tedavi eder. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling uygulaması yapmadan önce cilt temizlenir. İnce bir şekilde dudak ve burun kenarları haricinde tüm yüze uygulanır. Gözler cildiyle temasından sakınılmalıdır. 10 dakika kadar ciltte bırakıldıktan sonra cilt temizlenmelidir. Peeling ürününü haftada iki defa kullanmanız tavsiye edilmelidir.  Peeling cilt bakımı için önemli bir aşamadır. Çünkü peeling cildi yeniler, gençleştirir. Yılların ilerlemesi ve dış etkenler sonucunda cilt yıpranır, gençliğini kaybetmeye başlar. Göz altları morlaşır, bu görüntü kişiyi bakımsız ve kötü gösterir. Daha canlı, genç bir cilt için düzenli bakım şarttır. Bakımın en öncelikli kuralı ise peelingtir.

Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ürünü harika bir temizleyicidir.  Peeling, derinin üst tabakasının soyulmasıdır. Böylece genelde üst tabakada oluşan cilt rahatsızlıkları giderilmiş olur. Peelingin temel çalışma prensibi, hasarlı tabakanın ortadan kaldırılmasıyla sağlıklı tabakaya ulaşmak ve cildi yenilemektir. Peeling sayesinde kırışıklıklar, ciltte kuruluk, gözenek görünümü azalır, çatlaklar ortadan kalkar. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ürünü ile yapılan uygulama sonrasında harika bir cilde kavuşursunuz. Peeling uygulamalar derinliğine göre yüzeysel, orta ve derin olarak kategorize edilmiştir. Orta ve derin peeling uygulamaları belirtli kimyasal maddelerce konusunda uzman kişilerce yapılır. Bu iki uygulama ileri derece cilt problemi yaşayan kişilere yapılmaktadır. Cildin üst tabakası için Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ürününü kullanmalısınız. Ürün cilde sürüldükten sonra 10 dk kadar beklenir ve sonuçları gözlemlenir. Bu peeling uygulamasından sonra ciltte hafif yanma ya da kaşınma hissi gelişebilir. Bu ölü deri tabakasının atılmasından kaynaklanmaktadır. Birkaç gün sonra yeni cilt kendini gösterir. Bu uygulamadan sonra sivilceler yok olur, kırışıklıklar gözle görünür bir şekilde azalır.

Dermalogica Gentle Cream ExfoliantPeeling uygulamalarını akşamları yapmak çok daha faydalı olacaktır. Çünkü peelingten sonra cilt korunmasız bir hal alır. Bu durumda güneş ışınlarından, aşırı sıcak ve soğuktan korunması gerekir. Ayrıca tüm peeling uygulamaları için en uygun zamanın bahar olduğu belirtilmektedir. Orta ve derin düzeyde peeling uygulamaları sonrasında cildin kabuklaşması, dökülmesi normal olarak görülmektedir. Yeni cilt 10 gün kadar sonra oluşumunu tamamlamaktadır. Bu nedenle bu uygulamayı yaptırmaya karar vermeden önce günlük hayatınızın kısıtlanacağını bilmelisiniz. Özellikle güneş bu aşamada çok tehlikelidir. İleri seviyede peeling yaptırmadan önce Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ürününü kullanmalısınız. Etkilerini gördükten sonra hızlı bir iyileşme elde edecek ve kimyasal uygulamalara ihtiyaç duymayacaksınız. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ürünü ile daha az zahmetli fakat daha yararlı bir cilt yenileme işlemini evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak bir aylık kullanım sonucunda taze bir ten, ışıltılı bir yüz ve kırışıklıklardan arınmış bir görünüm elde edebilirsiniz. 


Kaynakça:

http://www.dermalogica.com/gentle-cream-exfoliant/9,default,pd.html Dermalogica resmi web sayfasından gentle cream serisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Dermalogica-Gentle-Cream-Exfoliant-75-ml_798.html Dermalogica markasının gentle cream serisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir