Dermalogica Vücut Bakım Serisi İle Vücudun İhtiyacı Olanı Karşılayın

Yüz bakımı kadar vücut bakımı da önemlidir. Fakat günümüzde sadece yüz bakımına önem verilmektedir. Vücuda gerekli bakım yapılmadığında sivilce, kırışıklık, sarkma, çatlak, kuruluk ve dökülme gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Vücut bakımında kullanılan temizleyiciler, peelingler ve yağlar cildin parlak, yumuşak, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar. Özellikle banyo sırasında sıcak suyun vücutla teması cildin kurumasına ve nemini almasına neden olur. Kullanılan nemlendirici cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Vücut Bakımı İçin İhtiyaç Duyulan Ürünler

Uluslararası Dermal Enstitüsü tarafından geliştirilen ve araştırılan Dermalogica Exfoliating Body Scrub peeling özelliği ile ölü cilt derilerini arındırarak cildin yenilenmesi ve canlanması için kullanılabilir. Toz haline getirilmiş zeytin, hurma tohumları, incir, papaya ve pirinç kepeği cildi yenilemek ve yumuşatmak için uygulanabilir. Biberiye, portakal, lavanta ve sandal ağacı uçucu yağlar ile formüle edilmiştir. Parfüm içermez. Hafif köpüren ve kremsi yapısı vardır. Vücudunuzdaki sertleşmiş bölgelere uygulayabilirsiniz. Özellikle topuk, dirsek, diz ve kol arası gibi bölgelere yoğunluk gösterebilirsiniz. Cildi nemlendirerek bakım sunar. Cildin yumuşak ve taze görünmesi için kullanılabilir. Medikal eksfoliasyon ilacı kullananlara önerilmemektedir.

Kuru ve hassas ciltlere yoğun bir nem sağlayan, canlandıran ve rahatlatan Dermalogica Ultrarich Body Cream ultra nemlendirici formülü ile cilde kadife yumuşaklığı sunar. Sıvı formülü ile cildin derinlemesine nemlendirerek vücut masajı için idealdir. Cildinizdeki su kaybını önlemek, cildi yenilemek, çatlamaları hafifletmek ve pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Çevresel etkilere, mevsimsel değişimlere, hormonal faktörlere ve stres gibi zararlara karşı korumak için uygulanabilir. Formülünde Çuha Çiçeği Yağı ve Hyaluronik Asit bulunur. Pantenol içeriği ile cildin onarılması ve nemlenmesi için çalışır.

Masaj sırasında ve banyo da aromaterapik etki sunan Dermalogica Stress Relief Treatment Oil vücut yağıdır. Vücut terapisi ile cildi yapılandırmak ve rahatlatmak için idealdir. Formülünde lavanta, sandal ağacı, clary sage, portakal, limon, çay ağacı ve ylang ylang doğal arındırıcı özleri ile rahatlama sağlar.

Uzun süre nemlendirme etkisi sunarak cildi canlandırmak ve rahatlama sağlamak için kullanılan Dermalogica Body Hydrating Cream vücuda kadifemsi bir yumuşaklık sağlar. Tüm ciltlerin kullanımına uygun yağısı ile pullanma, kuruluk ve çatlama gibi sorunları nemlendirmek için kullanılabilir. Formülünde koruyucu kompleksler sayesinde mevsim değişikliği, çevresel etkiler, hormonal faktörler ve stres gibi cilde zarar verici etkilere karşı koruma sunar. Yağlı olmayan yapısı ile cilde kolay uygulanır. Doğal limon otu kokusu ile cilde enerji verir.

Lavanta, sandal ağacı ve limonun eşsiz bileşimine sahip Dermalogica Hydro Active Mineral Salts besleyici ölü deniz tuzları ve yosun özleri ile ölü deriyi ciltten arındırır. Cildin yenilenmesi, canlanması ve taze görünmesi için kullanılabilir.

Vücut Bakımı

Vücudunuzun genç, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için aşağıdaki öneriler aklınızda bulundurun.
Vücudunuzu yıkarken yumuşak ürünleri kullanmayan özen gösteriniz. Tahriş edici sabun gibi ürünlerden ve kimyasal maddeler kaçınınız. Sert fırçalar kullanmayınız. Cildinizi güneşten koruyunuz. Geniş spektrumlu güneş koruyucular kullanmaya özen gösteriniz. Güneş koruyucular kullanarak yaşlanma belirtileri, yanıklar ve lekelenme gibi sorunları hafifletmiş ve engellemiş olacaksınız. En az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir