Erkek Cilt Bakımında Dermalogica

Günlük cilt bakımında erkekler için tıraş büyük önem taşır. Erkek cilt bakım ürünleri genel olarak tıraş ürünlerinden oluşur. Tıraş olurken cildin bıçakla temas etmesi ciltte hassasiyet oluşturabilir. Özellikle sık tıraş olan erkeklerde tahriş oluşma riski daha fazladır. Bu nedenle tıraş olurken, tıraş bakım ürünleri tercih edilmelidir. Bu sayede cilt daha az etkilenerek daha iyi bir tıraş deneyimi yaşar.

Dermalogica Erkek Bakım Ürünlerinde Hangi Ürünler Yer Alır?

Dermalogica Close Shave Oil

Yumuşak tıraş için tercih edilebilir. Yağ kıvamıyla tıraşı kolaylaştırır. Cilt ile bıçak arasında sağladığı doku ile tıraş bıçağının ciltte daha kaygan olmasını sağlar. Sağladığı kayganlık ile tahriş ve kesiklerin önlemeyi hedefler.  Transparan görünümü ile tıraş olduğunu bölgeyi rahatça görmenizi sağlar. Özellikle favori ve bıyık tıraşında şekillendirmeyi kolaylaştırmak için uygulanabilir.

Dermalogica Soothing Shave Cream

Ultra-kayganlaştırıcı özelliğe sahip tıraş kremidir. Yakın tıraş sağlamak ve cildi rahatlatmak için tercih edilebilir.  Yumuşak krem dokusuyla ve rahatlatıcı formülüyle kuru ve hassas cildin tıraş olurken oluşabilecek hassasiyetten etkilenmesini önlemeyi hedefler.

Dermalogica Daily Clean Scrub

Çift etkili temizleyici peelingtir. Ciltteki yağı ve cildi matlaştırıcı kalıntıları ciltten arındırarak, derinlemesine temizlik için kullanılabilir. Ciltteki batıkları azaltmayı hedefler. Sağladığı bakım ile cildi yakın tıraşa hazırlar.

Dermalogica Post Shave Balm

Tıraş sonrasında kızarıklığı azaltıcı ve cildi rahatlatıcı balsamdır. Cildi uygulanmasıyla serinletici bir his oluşturabilir. Tıraş sonrası bakım ürününden beklenenden daha fazlasını sağlayan balsam, cilde yoğun nem sağlarken aynı zamanda batık ve sivilce oluşumuna karşı bakım sağlamayı hedefler.

Tıraş sonrasında oluşan hassasiyete karşı bakım sağlayan ürün, zengin içeriği ile ciltte oluşan ve aşırı yağdan kaynaklanan parlamayı kontrol altına almak içinde uygulanabilir. Cilt üzerinde rahatsız edici parlak ve ağırlık veren bir his oluşturmaz.

Dermalogica Daily Defence Spf15

Çok amaçlı olarak kullanılabilen gündüz bakım losyonudur. Tıraş sonrası yaşanan hassasiyeti yatıştırmak ve cildi Uv ışınlarına karşı kullanılabilir. Ciltte yapışkan bir his oluşturmadan, ince losyon kıvamıyla kolayca dağılır. Tıraş rutininizi sonlandırmak için kullanılabilir. Kıl dönmesi ve sivilce oluşumu gibi problemlere karşı savaşır. Hafif kıvamlı losyon yapısıyla cilt tarafından kolayca emilir ve ciltte parlamaya neden olmaz. Spf15 koruyucu özelliği sayesinde cildinizi güneş ışınlarına karşı korumayı hedefler. Losyon kıvamı sayesinde, cilt üzerinde beyaz krem izlerine neden olmaz.

Dermalogica’ nın erkekler için özel olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünleri hakkında detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.