Dermalogica ile Kızarık ve Tahriş Olmuş Cildinizi Rahatlatın

Güneş yanığından alerjik reaksiyon cildimizin kızarmasına ve tahriş olmasına neden olur. Tahriş edici maddeler ile savaşırken cildimizin yüzeyine fazlada kan akması olabilir. Ayrıca kalp atışlarımıza neden olan egzersizlerden de kaynaklanabilir. Kızarıklık olduğunda her zaman sorun olmayabilir fakat rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir. Altta yatan nedenini bulunursa bu sorunu gidermek ve tekrar oluşmasını engellemiş olursunuz. Cildimiz leke, döküntü ve darbelere eğilimlidir. Çoğu zaman bu durumlar zararsızdır ve kendiliğinde giderler. Bu sorunların ortak nedenini bularak her zaman daha yararlıdır. Bu sayede üzgün bir şekilde bakım yapabiliriz.

Kızarıklıkların Potansiyel Nedenleri

Hassas cilde sahipseniz cildinizin tahriş olması ve kızarıklıkların oluşması kaçınılmaz olur. Bu kızarıklıkların oluşmasının en önemli nedeni ise “rozasea” adı verilen cilt hastalığıdır. Bu hastalık kroniktir. Güneşe, ısıya, alkole ve bazı gıdalara karşı hassastır. Ayrıca egzama, sedef, güneşe maruz kalma ve kuru havaya maruz kalan ciltlerde de kızarıklıklar ortaya çıkmaktadır.

Kızarıklığı Gidermek İçin Çözüm Seçenekleri

  • Cildinizi nemlendirin: cildin nemlenmesi kurumalara ve kızarmalara karşı oldukça etkilidir. Bununla beraber günde 8 ile 10 bardak arası su tüketilmelidir. Duştan çıktığınızda ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka nemlendirici uygulaması yapınız. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar mutlaka nemlendirici kullanmalıdır.
  • Güneş koruyucu: UVA/UVB ışınlarına karşı koruyucu güneş koruyucular kullanmaya özen gösterin. Güneşe maruz kalmak kuru ve hassas cildinizin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olur.
  • Uzun süreli sıcak duş almayın: Sıcak su cildin nemini ve doğal yağını alarak cildin aşırı kurumasına, kızarmasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Bu sebeple duşunuzu 10 dakika da almaya çalışın.
  • Kokusuz ve organik sabun kullanın: Tahrişe ve kuruluğa neden olan parfümlü sabunlar kullanmayın. Bunun yerine kakao ve shea yağı içeriklerine sahip sabunlar kullanabilirsiniz.
  • Kimyasallardan kaçının: Saç boyası ve kimyasal çözücü gibi zararlı etkilere sahip ürünler uzak durun.

Dermalogica UltraCalming Serisi İle Kızarık Ciltlere Son Verin

Dermalogica UltraCalming Relief Masque: Çevresel etkilerden dolayı oluşan kaşıntıları ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılır. Ayrıca gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar. Hassas ciltlerde görülen yanmayı ise hafifletir. Hassas cilt yapılarına uygun formüle edildiği için cildin karşılaşabileceği olumsuz etkileri en aza indirecek aktif bileşenler içermektedir. Düzenli kullanımda güçlü etkisi gözlemlenebilir.

Dermalogica UltraCalming Serum Concentrate: ince yapılı bu serum hassas cildinizi yatıştırmak ve korumak için kullanılabilir. cilt toleransını arttırarak stresin neden olduğu rahatsızlık hissini minimuma indirmek için uygulanabilir. Formülündeki yulaf be bitkisel aktifler ile hassasiyete neden olan tetikleyicilere karşı çalışırken kaşıntı ve yanma hissini hafifletmek için uygulanabilir. Cildin doğal lipid bariyerini güçlendirir. Ayçiçek tohumu, çuha çiçeği yağı ve avokado özü ile ileriki zamanlarda oluşabilecek saldırılara karşı korur. suni renklendirici ve suni koku içermez.

Dermalogica UltraCalming Mist: Çevresel etkilere karşı kalkan oluşturmak için kullanılabilir. Oluşabilecek yanmalara karşı savaşırken aynı zamanda cildin rahatlaması için uygulanabilir. Kaşıntı, yanma ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Aloe ile cildi yatıştırmak ve nem seviyesini dengelemek için uygulanabilir.

Dermalogica Ultracalming Cleanser: Kuru, rüzgarlı, sert ve soğuk havalar, güneş ışınları, alkol, sigara, stres, hava kirliliği ve yanlış kozmetik cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunlar cildin kurumasına, hassaslaşmasına ve tahrişe neden olur. Bu ürün ile cildi rahatlatmak, tahrişi ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Yüz ve göz kullanımına uygundur. Ciltte oluşan yanmaları hafifletmek için kullanılabilir. Cildi nemlendirmek ve susuzluğunu gidermek için uygulanabilir.

İpuçları

Cildinizi nemli tutarak kurumasını önleyebilirsiniz. Etkili ve kaliteli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Kimyasal içerikli nemlendiricileri cildinize temas etmeyiniz. Doğal içeriğe sahip ürünleri tercih ediniz. Rosacea sıklıkla yeniden ortaya çıkabilir. Fakat 2 yıl süre ile düzenli bir medikal tedavi ile kızarıklıkları hafifletebilirsiniz. Alerjik reaksiyonu önlemek için doktorunuz önermedikçe 2 yaşın altındaki çocuklara hidrokortizon kremler kullanmayın.

Dermalogica Vücut Bakım Serisi İle Vücudun İhtiyacı Olanı Karşılayın

Yüz bakımı kadar vücut bakımı da önemlidir. Fakat günümüzde sadece yüz bakımına önem verilmektedir. Vücuda gerekli bakım yapılmadığında sivilce, kırışıklık, sarkma, çatlak, kuruluk ve dökülme gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Vücut bakımında kullanılan temizleyiciler, peelingler ve yağlar cildin parlak, yumuşak, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar. Özellikle banyo sırasında sıcak suyun vücutla teması cildin kurumasına ve nemini almasına neden olur. Kullanılan nemlendirici cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Vücut Bakımı İçin İhtiyaç Duyulan Ürünler

Uluslararası Dermal Enstitüsü tarafından geliştirilen ve araştırılan Dermalogica Exfoliating Body Scrub peeling özelliği ile ölü cilt derilerini arındırarak cildin yenilenmesi ve canlanması için kullanılabilir. Toz haline getirilmiş zeytin, hurma tohumları, incir, papaya ve pirinç kepeği cildi yenilemek ve yumuşatmak için uygulanabilir. Biberiye, portakal, lavanta ve sandal ağacı uçucu yağlar ile formüle edilmiştir. Parfüm içermez. Hafif köpüren ve kremsi yapısı vardır. Vücudunuzdaki sertleşmiş bölgelere uygulayabilirsiniz. Özellikle topuk, dirsek, diz ve kol arası gibi bölgelere yoğunluk gösterebilirsiniz. Cildi nemlendirerek bakım sunar. Cildin yumuşak ve taze görünmesi için kullanılabilir. Medikal eksfoliasyon ilacı kullananlara önerilmemektedir.

Kuru ve hassas ciltlere yoğun bir nem sağlayan, canlandıran ve rahatlatan Dermalogica Ultrarich Body Cream ultra nemlendirici formülü ile cilde kadife yumuşaklığı sunar. Sıvı formülü ile cildin derinlemesine nemlendirerek vücut masajı için idealdir. Cildinizdeki su kaybını önlemek, cildi yenilemek, çatlamaları hafifletmek ve pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Çevresel etkilere, mevsimsel değişimlere, hormonal faktörlere ve stres gibi zararlara karşı korumak için uygulanabilir. Formülünde Çuha Çiçeği Yağı ve Hyaluronik Asit bulunur. Pantenol içeriği ile cildin onarılması ve nemlenmesi için çalışır.

Masaj sırasında ve banyo da aromaterapik etki sunan Dermalogica Stress Relief Treatment Oil vücut yağıdır. Vücut terapisi ile cildi yapılandırmak ve rahatlatmak için idealdir. Formülünde lavanta, sandal ağacı, clary sage, portakal, limon, çay ağacı ve ylang ylang doğal arındırıcı özleri ile rahatlama sağlar.

Uzun süre nemlendirme etkisi sunarak cildi canlandırmak ve rahatlama sağlamak için kullanılan Dermalogica Body Hydrating Cream vücuda kadifemsi bir yumuşaklık sağlar. Tüm ciltlerin kullanımına uygun yağısı ile pullanma, kuruluk ve çatlama gibi sorunları nemlendirmek için kullanılabilir. Formülünde koruyucu kompleksler sayesinde mevsim değişikliği, çevresel etkiler, hormonal faktörler ve stres gibi cilde zarar verici etkilere karşı koruma sunar. Yağlı olmayan yapısı ile cilde kolay uygulanır. Doğal limon otu kokusu ile cilde enerji verir.

Lavanta, sandal ağacı ve limonun eşsiz bileşimine sahip Dermalogica Hydro Active Mineral Salts besleyici ölü deniz tuzları ve yosun özleri ile ölü deriyi ciltten arındırır. Cildin yenilenmesi, canlanması ve taze görünmesi için kullanılabilir.

Vücut Bakımı

Vücudunuzun genç, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için aşağıdaki öneriler aklınızda bulundurun.
Vücudunuzu yıkarken yumuşak ürünleri kullanmayan özen gösteriniz. Tahriş edici sabun gibi ürünlerden ve kimyasal maddeler kaçınınız. Sert fırçalar kullanmayınız. Cildinizi güneşten koruyunuz. Geniş spektrumlu güneş koruyucular kullanmaya özen gösteriniz. Güneş koruyucular kullanarak yaşlanma belirtileri, yanıklar ve lekelenme gibi sorunları hafifletmiş ve engellemiş olacaksınız. En az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanınız.

Dermalogica markasının ürünleri ve etkileri

DermalogicaDermalogica markası cilt bakım ürünlerinin üretimi ve pazarlamasını yapmakta olan bir marka değerine sahiptir. Dermalogica markasının ürünleri İngiliz JaneWurvand tarafından kurulmuş olan Dermalogica laboratuvarlarında yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda yapılan klinik testler ile beraber onay aldıktan sonra insanlara sunulmaktadır.

Dermalogica markasının cilt temizleme ürünleri başta yer almakla beraber, nemlendirici ürünler, tonik ve maskeler kadınlar tarafından en çok tercih edilmekte olan dermokozmetik ürünler olarak görülmektedir. Aynı zamanda da Dermalogica markası tarafından üretilmekte olan ürünler arasında göz bakım ürünleri ve anti aging etkili bir yapıya sahip olan yaşlılık karşıtı ürünlere yer verilmiştir. Continue reading