Dermalogica ile Kızarık ve Tahriş Olmuş Cildinizi Rahatlatın

Güneş yanığından alerjik reaksiyon cildimizin kızarmasına ve tahriş olmasına neden olur. Tahriş edici maddeler ile savaşırken cildimizin yüzeyine fazlada kan akması olabilir. Ayrıca kalp atışlarımıza neden olan egzersizlerden de kaynaklanabilir. Kızarıklık olduğunda her zaman sorun olmayabilir fakat rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir. Altta yatan nedenini bulunursa bu sorunu gidermek ve tekrar oluşmasını engellemiş olursunuz. Cildimiz leke, döküntü ve darbelere eğilimlidir. Çoğu zaman bu durumlar zararsızdır ve kendiliğinde giderler. Bu sorunların ortak nedenini bularak her zaman daha yararlıdır. Bu sayede üzgün bir şekilde bakım yapabiliriz.

Kızarıklıkların Potansiyel Nedenleri

Hassas cilde sahipseniz cildinizin tahriş olması ve kızarıklıkların oluşması kaçınılmaz olur. Bu kızarıklıkların oluşmasının en önemli nedeni ise “rozasea” adı verilen cilt hastalığıdır. Bu hastalık kroniktir. Güneşe, ısıya, alkole ve bazı gıdalara karşı hassastır. Ayrıca egzama, sedef, güneşe maruz kalma ve kuru havaya maruz kalan ciltlerde de kızarıklıklar ortaya çıkmaktadır.

Kızarıklığı Gidermek İçin Çözüm Seçenekleri

  • Cildinizi nemlendirin: cildin nemlenmesi kurumalara ve kızarmalara karşı oldukça etkilidir. Bununla beraber günde 8 ile 10 bardak arası su tüketilmelidir. Duştan çıktığınızda ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka nemlendirici uygulaması yapınız. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar mutlaka nemlendirici kullanmalıdır.
  • Güneş koruyucu: UVA/UVB ışınlarına karşı koruyucu güneş koruyucular kullanmaya özen gösterin. Güneşe maruz kalmak kuru ve hassas cildinizin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olur.
  • Uzun süreli sıcak duş almayın: Sıcak su cildin nemini ve doğal yağını alarak cildin aşırı kurumasına, kızarmasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Bu sebeple duşunuzu 10 dakika da almaya çalışın.
  • Kokusuz ve organik sabun kullanın: Tahrişe ve kuruluğa neden olan parfümlü sabunlar kullanmayın. Bunun yerine kakao ve shea yağı içeriklerine sahip sabunlar kullanabilirsiniz.
  • Kimyasallardan kaçının: Saç boyası ve kimyasal çözücü gibi zararlı etkilere sahip ürünler uzak durun.

Dermalogica UltraCalming Serisi İle Kızarık Ciltlere Son Verin

Dermalogica UltraCalming Relief Masque: Çevresel etkilerden dolayı oluşan kaşıntıları ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılır. Ayrıca gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar. Hassas ciltlerde görülen yanmayı ise hafifletir. Hassas cilt yapılarına uygun formüle edildiği için cildin karşılaşabileceği olumsuz etkileri en aza indirecek aktif bileşenler içermektedir. Düzenli kullanımda güçlü etkisi gözlemlenebilir.

Dermalogica UltraCalming Serum Concentrate: ince yapılı bu serum hassas cildinizi yatıştırmak ve korumak için kullanılabilir. cilt toleransını arttırarak stresin neden olduğu rahatsızlık hissini minimuma indirmek için uygulanabilir. Formülündeki yulaf be bitkisel aktifler ile hassasiyete neden olan tetikleyicilere karşı çalışırken kaşıntı ve yanma hissini hafifletmek için uygulanabilir. Cildin doğal lipid bariyerini güçlendirir. Ayçiçek tohumu, çuha çiçeği yağı ve avokado özü ile ileriki zamanlarda oluşabilecek saldırılara karşı korur. suni renklendirici ve suni koku içermez.

Dermalogica UltraCalming Mist: Çevresel etkilere karşı kalkan oluşturmak için kullanılabilir. Oluşabilecek yanmalara karşı savaşırken aynı zamanda cildin rahatlaması için uygulanabilir. Kaşıntı, yanma ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Aloe ile cildi yatıştırmak ve nem seviyesini dengelemek için uygulanabilir.

Dermalogica Ultracalming Cleanser: Kuru, rüzgarlı, sert ve soğuk havalar, güneş ışınları, alkol, sigara, stres, hava kirliliği ve yanlış kozmetik cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunlar cildin kurumasına, hassaslaşmasına ve tahrişe neden olur. Bu ürün ile cildi rahatlatmak, tahrişi ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Yüz ve göz kullanımına uygundur. Ciltte oluşan yanmaları hafifletmek için kullanılabilir. Cildi nemlendirmek ve susuzluğunu gidermek için uygulanabilir.

İpuçları

Cildinizi nemli tutarak kurumasını önleyebilirsiniz. Etkili ve kaliteli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Kimyasal içerikli nemlendiricileri cildinize temas etmeyiniz. Doğal içeriğe sahip ürünleri tercih ediniz. Rosacea sıklıkla yeniden ortaya çıkabilir. Fakat 2 yıl süre ile düzenli bir medikal tedavi ile kızarıklıkları hafifletebilirsiniz. Alerjik reaksiyonu önlemek için doktorunuz önermedikçe 2 yaşın altındaki çocuklara hidrokortizon kremler kullanmayın.