Dermalogica ile Kızarık ve Tahriş Olmuş Cildinizi Rahatlatın

Güneş yanığından alerjik reaksiyon cildimizin kızarmasına ve tahriş olmasına neden olur. Tahriş edici maddeler ile savaşırken cildimizin yüzeyine fazlada kan akması olabilir. Ayrıca kalp atışlarımıza neden olan egzersizlerden de kaynaklanabilir. Kızarıklık olduğunda her zaman sorun olmayabilir fakat rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir. Altta yatan nedenini bulunursa bu sorunu gidermek ve tekrar oluşmasını engellemiş olursunuz. Cildimiz leke, döküntü ve darbelere eğilimlidir. Çoğu zaman bu durumlar zararsızdır ve kendiliğinde giderler. Bu sorunların ortak nedenini bularak her zaman daha yararlıdır. Bu sayede üzgün bir şekilde bakım yapabiliriz.

Kızarıklıkların Potansiyel Nedenleri

Hassas cilde sahipseniz cildinizin tahriş olması ve kızarıklıkların oluşması kaçınılmaz olur. Bu kızarıklıkların oluşmasının en önemli nedeni ise “rozasea” adı verilen cilt hastalığıdır. Bu hastalık kroniktir. Güneşe, ısıya, alkole ve bazı gıdalara karşı hassastır. Ayrıca egzama, sedef, güneşe maruz kalma ve kuru havaya maruz kalan ciltlerde de kızarıklıklar ortaya çıkmaktadır.

Kızarıklığı Gidermek İçin Çözüm Seçenekleri

  • Cildinizi nemlendirin: cildin nemlenmesi kurumalara ve kızarmalara karşı oldukça etkilidir. Bununla beraber günde 8 ile 10 bardak arası su tüketilmelidir. Duştan çıktığınızda ve ellerinizi yıkadığınızda mutlaka nemlendirici uygulaması yapınız. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar mutlaka nemlendirici kullanmalıdır.
  • Güneş koruyucu: UVA/UVB ışınlarına karşı koruyucu güneş koruyucular kullanmaya özen gösterin. Güneşe maruz kalmak kuru ve hassas cildinizin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olur.
  • Uzun süreli sıcak duş almayın: Sıcak su cildin nemini ve doğal yağını alarak cildin aşırı kurumasına, kızarmasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Bu sebeple duşunuzu 10 dakika da almaya çalışın.
  • Kokusuz ve organik sabun kullanın: Tahrişe ve kuruluğa neden olan parfümlü sabunlar kullanmayın. Bunun yerine kakao ve shea yağı içeriklerine sahip sabunlar kullanabilirsiniz.
  • Kimyasallardan kaçının: Saç boyası ve kimyasal çözücü gibi zararlı etkilere sahip ürünler uzak durun.

Dermalogica UltraCalming Serisi İle Kızarık Ciltlere Son Verin

Dermalogica UltraCalming Relief Masque: Çevresel etkilerden dolayı oluşan kaşıntıları ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılır. Ayrıca gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar. Hassas ciltlerde görülen yanmayı ise hafifletir. Hassas cilt yapılarına uygun formüle edildiği için cildin karşılaşabileceği olumsuz etkileri en aza indirecek aktif bileşenler içermektedir. Düzenli kullanımda güçlü etkisi gözlemlenebilir.

Dermalogica UltraCalming Serum Concentrate: ince yapılı bu serum hassas cildinizi yatıştırmak ve korumak için kullanılabilir. cilt toleransını arttırarak stresin neden olduğu rahatsızlık hissini minimuma indirmek için uygulanabilir. Formülündeki yulaf be bitkisel aktifler ile hassasiyete neden olan tetikleyicilere karşı çalışırken kaşıntı ve yanma hissini hafifletmek için uygulanabilir. Cildin doğal lipid bariyerini güçlendirir. Ayçiçek tohumu, çuha çiçeği yağı ve avokado özü ile ileriki zamanlarda oluşabilecek saldırılara karşı korur. suni renklendirici ve suni koku içermez.

Dermalogica UltraCalming Mist: Çevresel etkilere karşı kalkan oluşturmak için kullanılabilir. Oluşabilecek yanmalara karşı savaşırken aynı zamanda cildin rahatlaması için uygulanabilir. Kaşıntı, yanma ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Aloe ile cildi yatıştırmak ve nem seviyesini dengelemek için uygulanabilir.

Dermalogica Ultracalming Cleanser: Kuru, rüzgarlı, sert ve soğuk havalar, güneş ışınları, alkol, sigara, stres, hava kirliliği ve yanlış kozmetik cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunlar cildin kurumasına, hassaslaşmasına ve tahrişe neden olur. Bu ürün ile cildi rahatlatmak, tahrişi ve kızarıklıkları hafifletmek için kullanılabilir. Yüz ve göz kullanımına uygundur. Ciltte oluşan yanmaları hafifletmek için kullanılabilir. Cildi nemlendirmek ve susuzluğunu gidermek için uygulanabilir.

İpuçları

Cildinizi nemli tutarak kurumasını önleyebilirsiniz. Etkili ve kaliteli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Kimyasal içerikli nemlendiricileri cildinize temas etmeyiniz. Doğal içeriğe sahip ürünleri tercih ediniz. Rosacea sıklıkla yeniden ortaya çıkabilir. Fakat 2 yıl süre ile düzenli bir medikal tedavi ile kızarıklıkları hafifletebilirsiniz. Alerjik reaksiyonu önlemek için doktorunuz önermedikçe 2 yaşın altındaki çocuklara hidrokortizon kremler kullanmayın.

Dermalogica Vücut Bakım Serisi İle Vücudun İhtiyacı Olanı Karşılayın

Yüz bakımı kadar vücut bakımı da önemlidir. Fakat günümüzde sadece yüz bakımına önem verilmektedir. Vücuda gerekli bakım yapılmadığında sivilce, kırışıklık, sarkma, çatlak, kuruluk ve dökülme gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Vücut bakımında kullanılan temizleyiciler, peelingler ve yağlar cildin parlak, yumuşak, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar. Özellikle banyo sırasında sıcak suyun vücutla teması cildin kurumasına ve nemini almasına neden olur. Kullanılan nemlendirici cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Vücut Bakımı İçin İhtiyaç Duyulan Ürünler

Uluslararası Dermal Enstitüsü tarafından geliştirilen ve araştırılan Dermalogica Exfoliating Body Scrub peeling özelliği ile ölü cilt derilerini arındırarak cildin yenilenmesi ve canlanması için kullanılabilir. Toz haline getirilmiş zeytin, hurma tohumları, incir, papaya ve pirinç kepeği cildi yenilemek ve yumuşatmak için uygulanabilir. Biberiye, portakal, lavanta ve sandal ağacı uçucu yağlar ile formüle edilmiştir. Parfüm içermez. Hafif köpüren ve kremsi yapısı vardır. Vücudunuzdaki sertleşmiş bölgelere uygulayabilirsiniz. Özellikle topuk, dirsek, diz ve kol arası gibi bölgelere yoğunluk gösterebilirsiniz. Cildi nemlendirerek bakım sunar. Cildin yumuşak ve taze görünmesi için kullanılabilir. Medikal eksfoliasyon ilacı kullananlara önerilmemektedir.

Kuru ve hassas ciltlere yoğun bir nem sağlayan, canlandıran ve rahatlatan Dermalogica Ultrarich Body Cream ultra nemlendirici formülü ile cilde kadife yumuşaklığı sunar. Sıvı formülü ile cildin derinlemesine nemlendirerek vücut masajı için idealdir. Cildinizdeki su kaybını önlemek, cildi yenilemek, çatlamaları hafifletmek ve pürüzsüzleştirmek için kullanılabilir. Çevresel etkilere, mevsimsel değişimlere, hormonal faktörlere ve stres gibi zararlara karşı korumak için uygulanabilir. Formülünde Çuha Çiçeği Yağı ve Hyaluronik Asit bulunur. Pantenol içeriği ile cildin onarılması ve nemlenmesi için çalışır.

Masaj sırasında ve banyo da aromaterapik etki sunan Dermalogica Stress Relief Treatment Oil vücut yağıdır. Vücut terapisi ile cildi yapılandırmak ve rahatlatmak için idealdir. Formülünde lavanta, sandal ağacı, clary sage, portakal, limon, çay ağacı ve ylang ylang doğal arındırıcı özleri ile rahatlama sağlar.

Uzun süre nemlendirme etkisi sunarak cildi canlandırmak ve rahatlama sağlamak için kullanılan Dermalogica Body Hydrating Cream vücuda kadifemsi bir yumuşaklık sağlar. Tüm ciltlerin kullanımına uygun yağısı ile pullanma, kuruluk ve çatlama gibi sorunları nemlendirmek için kullanılabilir. Formülünde koruyucu kompleksler sayesinde mevsim değişikliği, çevresel etkiler, hormonal faktörler ve stres gibi cilde zarar verici etkilere karşı koruma sunar. Yağlı olmayan yapısı ile cilde kolay uygulanır. Doğal limon otu kokusu ile cilde enerji verir.

Lavanta, sandal ağacı ve limonun eşsiz bileşimine sahip Dermalogica Hydro Active Mineral Salts besleyici ölü deniz tuzları ve yosun özleri ile ölü deriyi ciltten arındırır. Cildin yenilenmesi, canlanması ve taze görünmesi için kullanılabilir.

Vücut Bakımı

Vücudunuzun genç, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için aşağıdaki öneriler aklınızda bulundurun.
Vücudunuzu yıkarken yumuşak ürünleri kullanmayan özen gösteriniz. Tahriş edici sabun gibi ürünlerden ve kimyasal maddeler kaçınınız. Sert fırçalar kullanmayınız. Cildinizi güneşten koruyunuz. Geniş spektrumlu güneş koruyucular kullanmaya özen gösteriniz. Güneş koruyucular kullanarak yaşlanma belirtileri, yanıklar ve lekelenme gibi sorunları hafifletmiş ve engellemiş olacaksınız. En az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanınız.

Harika Bakışlar, Genç Bir Göz Çevresi için Dermalogica Total Eye Care With Krem

Dermalogica Total Eye CareYüzünüze değer verdiğinizin en az iki katı göz çevresi ve bakımına dikkat etmelisiniz. Çünkü yüzde ilk etapta gözlere temas edilir. Gözlerin çevresinde oluşan kırışıklıklar, göz altı torbaları ya da halkaları kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Dermalogica Total Eye Care göz çevresi bakım kremi ile halkalar yok olurken, göz çevresi nemlenir. Böylece kırışıklıklar açılmaya başlar. Göz çevresindeki cilt çok hassastır. Bu nedenle çok daha çabuk deforme olur. Bunu engellemek için düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir. Dermalogica Total Eye Care göz çevresi kremi ile cilt toparlanır, esnekliğini yeniden kazanır ve yenilenir. Aynı zamanda güneş ışınlarına karşı göz çevresi cildini korur. Tüm ciltlere uygundur, göz çevresini yeniler, kahverengi göz altı görünümünü hafifletir ve çizgileri yok eder. Göz çevresindeki cildi sıkılaştırır, ince kırışıklık oluşumları açarak yok eder. Göz çevresine aydınlık bir görünüm kazandırır. İçeriğinde bulunan ve kimyasal nitelik taşımayan SPF Titanyum Dioksit ile güneşin UV ışınlarına karşı koruyucu etkilere sahiptir. Aynı zamanda içeriğindeki optik ışık yansıtıcı maddecikler, göz çevresine sürüldüğü anda koyu renkli halkaların görünümünü azaltır. Dermalogica Total Eye Care göz bakım ürünün içerisinde bulunan Çayır Melikesi Özü ile göz çevresindeki şişkinlikler giderilir. Continue reading

Yüksek Gençleştirme Etkisine Sahip Dermalogica Multivitamin Power Firm

Dermalogica Multivitamin Power FirmDermalogica Multivitamin Power Firm serum ile cildin kollajen yapısı güçlendirilir. Kollajen yapısı sadece ciltte bulunmaz. Aynı zamanda hareket sistemimizin temelini oluşturmaktadır. Kollajen yapısı, kıkırdakların, kemiklerin ve eklemlerin oluşmasına yardımcı eden bir protein çeşitidir. Kollejeni oluşturan molekül Tropokollajen denir. Dermalogica Multivitamin Power Firm serum ile cildin ince kırışıklıkları giderilir. Kollajen liflerinin yapısı sağlamlaştırılır. Dermalogica ürünleri, üstün deneyim ve analizler sonucunda oluşturulmuş son derece kaliteli ürünlerdir. Uzun yıllar boyunca kozmetik sektöründe var olan bu marka, tamamen doğal yapısıyla cilt güzelliğini sağlıklı olması temellerine dayandırılarak çalışmaktadır.

Anti-aging ürünleri arasında farklı bileşimi ile fark yaratan Dermalogica Multivitamin Power Firm serum, hassas ciltlerde dahi güvenle kullanılabilen bir üründür. En önemli özelliği ise cildi güneşe karşı korumasıdır. Cildin yenilenmesini içeriğindeki C vitamini, E vitamini, Linoleik asit ve diğer doğal maddelerle sağlamaktadır. E vitamini cildi besleyen ve onaran önemli bir vitamindir. 30’lu yaşların ortasında artık cilt gençliğini ve tazeliğini yitirmeye başlar. Cildin nem dengesi bozulur, dış etkenlere karşı çok daha hassaslaşır ve pigment değişimleri meydana gelir. Continue reading

Dermalogica Gentle Cream Exfoliant ile Harika Bir Peeling Deneyimi

Dermalogica Gentle Cream ExfoliantDermalogica Gentle Cream Exfoliant, hassas ciltlere özel olarak üretilmiş, ölü hücreleri temizleyerek yeni bir cilt oluşuma yardımcı olan bir peeling ürünüdür. Tüm ciltler için uygun olan bu ürün cildin pürüzsüzleşmesini sağlar. Peeling uygulamalarından sonra genelde cilt hassaslaşır ve kurumaya başlar. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling ciltte kurumaya ve de aşınmaya sebep olmadan, cildin üst tabakasını yeniler. İçeriğinde bulunan hidroksi asit bazlı eksfoliasyon ile ölü hücreleri nazikçe arındırır, yeni bir cilt için harika etkiler yaratır.

Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling, cildi berrak bir görüntüye kavuşturur, yeni bir cilt için ölü hücreleri arındırır. Yenilenen cilt dokusu sayesinde pürüzsüz bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Bileşimindeki maddeler ölü hücreleri ciltten söker. İçeriğindeki sülfür cildi temizler ve bakterilerin neden olduğu sivilceleri tedavi eder. Dermalogica Gentle Cream Exfoliant peeling uygulaması yapmadan önce cilt temizlenir. İnce bir şekilde dudak ve burun kenarları haricinde tüm yüze uygulanır. Gözler cildiyle temasından sakınılmalıdır. 10 dakika kadar ciltte bırakıldıktan sonra cilt temizlenmelidir. Peeling ürününü haftada iki defa kullanmanız tavsiye edilmelidir.  Peeling cilt bakımı için önemli bir aşamadır. Çünkü peeling cildi yeniler, gençleştirir. Yılların ilerlemesi ve dış etkenler sonucunda cilt yıpranır, gençliğini kaybetmeye başlar. Göz altları morlaşır, bu görüntü kişiyi bakımsız ve kötü gösterir. Daha canlı, genç bir cilt için düzenli bakım şarttır. Bakımın en öncelikli kuralı ise peelingtir. Continue reading

Dermalogica Daily Microfoliant Cilt Pürüzsüzleştirici

Dermalogica Daily MicrofoliantDermalogica Daily Microfoliant cildin ölü tabakasını temizlerken, pirinç enzimi ile de pürüzsüz bir ten yaratır. Tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi anında ölü hücrelerden arındırır ve iyi bir yumuşaklık verir. Cilt parlaklık kazanır. Harika bileşimi ile cildi ölü hücrelerden arındırırken cilde aydınlık verirDermalogica Daily Microfoliant  ürünü ile cilt üzerindeki renk farklılıkları yok olur. Cilt yatışır, temizlenir ve çok daha rahat nefes alır. Bu ürün eşsiz bir cilt arındırıcıdır. Sadece cildi temizlemek ile kalmaz, cildi rahatlatır, yatıştırır.

Dermalogica Daily Microfoliant ürün kullanmadan önce el nemlendirilir. Yarım çay kaşığı miktarında ele alınır ve su ile karıştırılarak krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Yüze masaj yaparak sürülür. Bu işlem 1 dakika kadar sürmelidir. Daha sonra cilt su ile temizlenir. Ürün günlük kullanım için uygundur. Günde bir defa kullanılmalıdır. Gergin ve harika bir cilt için yenilenmiş bir cilt yapısı gerekir. Continue reading

Dermalogica Active Moist Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Dermalogica Active MoistYağlı ciltlerin bakımı en az kuru ve hassas ciltler kadar itina ister. Dermalgica Active Mois, yağlı ciltlere has geliştirilmiş bir nemlendiricidir. Bu ürün aynı zamanda karma ciltler için de kullanıma uygundur. Dermalogica Active Moist krem, önce cildi arındırır, sonra nemlendirir. Çift etkisiyle ve aktif formülü ile yağ içermeyen bir nemlendiricidir. Dermalogica Active Mois krem, ciltte ekstran bir yağlanmaya neden olmaz, yağlı bir tabaka bırakmaz. İçeriğinde ipek amino asitleri bulunduğundan mükemmel yumuşaklıktaki bir cilt için çalışır. Aynı zamanda Dulavrat otu, Limon, Sarmaşık ve Su teresi karışımıyla cildi temizler. Problemsiz bir cilt için nem dengesinin korunması gerekir. Dermalogica Active Moistkrem cildin nem kapasitesini olması gereken düzeye getirir. Boyun bölgesine de uygulanabilir. Ürünü günde iki defa sabah ve akşam kullanmak gerekir. Parfüm ya da zararlı kimyasallar içermez. Continue reading

Dermalogica Multivitamin Power Firm Serum

Dermalogica Multivitamin Power FirmYüz cildinde kollojenin sentezlenmesini sağlayan Dermalogica Multivitamin Power Firm serum, cildin gençleşmesini sağlarken bir yandan da ince kırışıklıkları yok eder. Dermalogica Multivitamin Power Firm anti-age ürünlerin içerisinde mikrokapsül libozom teknolojini taşıyan bu içeriğiyle cilt güzelliğinde farklılık yakalayan bir üründür. Libozom teknoloji sayesinde ürün cildin tüm katmanlarca eşit miktarda emilir. Son teknolojik gelişmeler ışığında oluşturulmuş, tahriş yaratmayan ve değerli bir formüle sahip olan Dermalogica Multivitamin Power Firm serum ilk kullanımda farkını hissettirmektedir. Ciltte Retinoik Asit oluşumuna katkı sağlar. Bunun için formülü Hidroksipinakolon Retionat ile zenginleştirilmiş. Bu madde sayesinde cildin kollajen lift yapısını oluşturan hücrelerin yapım aşaması hızlandırılmış olmaktadır. Üstelik bu ürün tüm bunları yaparken cildi tahriş etmez ve ona hasar vermez. Continue reading

Erken Yaşlanan Ciltlere Özel Dermalogica Skin Smoothing Cream

Dermalogica Skin Smoothing CreamBirçok faktör bir araya geldiğinde cilt olduğundan çok daha yaşlı bir hal alabilir. Dermalogica Skin Smoothing Cream ile bunun üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle cilt tipleri arasında kuru ciltler çok daha hassas ve nemlendirilmeye çok daha fazla ihtiyaç duyarlar.  Kuru ciltler kırışmaya ve cilt problemleri oluşmasına daha yatkındır. Cilt lekelenmesi, kırışma ve sarkma gibi problemlerin önüne geçmede Dermalogica Skin Smoothing Cream kuru ciltlere özel olarak üretilmiştir. Anti-oksidanlar tüm vücut organları ve dokuları için harika maddelerdir. Anti-oksidanlar vücuttaki serbest radikalleri bloke eder, cildi gençleştirir. Dermalogica Skin Smoothing Cream içeriğindeki anti-oksidanlar ile cildi korur ve cilt problemlerine karşı savaşır. Continue reading

Dermalogica Clearing Skin Wash ile Sivilcelere Son

Dermalogica Clearing Skin WashYüzde oluşan irili ufaklı sivilceler, günlük hayatı etkileyen, güzelliği gölgeleyen oluşumlardır. Sivilce oluşumunu engellemek, var olan sivilceleri yok etmek kadar önemlidir. Çünkü yapılacak olan yanlış uygulamalar sivilcelerin çok daha hızlı çıkmasına ve büyümesine neden olur. Hatta cilt enfeksiyonları gibi rahatsızlıklara dahi sebebiyet verebilecek uygulamalardan önce muhakkak Dermalogica Clearing Skin Wash temizleme ürününü denemelisiniz. İçeriğinde bulunan salisilk asit ile cildi yeniden yapılandırırken sivilce oluşumunu engeller.

Özellikle yağlı ciltler akne oluşumuna eğilimlidirler. Sivilcelerin nasıl oluştuğunu bilmek, onları engelleyebilmek için önemlidir. Cildin yağ dokusunu besleyen bezlerden cilde ufak kanallar vasıtasıyla yağ transferi yapılır. Fakat eğer bu kanallar herhangi bir nedende dolayı tıkanırsa yağ birikir ve sivilce dediğimiz küçük tepecikler oluşur. Bu nedenle cilt temizliği sivilce eğilimli ciltler için önemlidir. Dermalogica Clearing Skin Wash cildi temizlerken cildin yağ dengesini korur. Cildin aşırı yağlı ya da kuru olması oldukça sakıncalıdır. Aşırı yağlı ciltlerde yağ bezlerinin fazla çalışmasıyla sürekli yağ oluşumu gerçekleşir. Oluşan bu yağ zamanla gözenekleri tıkar ve sivilcelere neden olur. Bu nedenle cildin fazla yağının temizlenmesi ve altta yatan sebepler araştırılmalıdır. Dermalogica Clearing Skin Wash harika bir temizleyicidir. Bu ürün akneli ciltlerdeki bakterileri yok eder. Böylece cilt enfeksiyonlarını engeller. Ciltte aşırı yağlanmayı, sivilceleri ve komedon oluşumlarını dengeler. Cildi ferahlatır ve tazeler. İçeriğindeki salisilik asit, tıkanmış gözenek ve yağ kanallarını açar böylece yeni aknelerin oluşumu engellenir. Aynı zamanda bakterileri yok eder. Ürün kullanım talimatına uyulması önemlidir. Öncelikle eller su ile nemlendirilir. Üründen nohut büyüklüğünde alınır ve köpürtülür. Nemli yüze ve boyun bölgesine uygulanır. Daha sonra ılık su ile temizlenir. Günde iki defa kullanılmalıdır. Continue reading