Hassas Ciltlere Özel Nemlendirici Dermalogica Barrier Repair

Dermalogica Barrier RepairAşırı duyarlı ve hassas ciltlerin bakımı biraz daha özeldir. Bu nedenle kozmetik seçimi yaparken dikkatli olunmalıdır. Dermalogica Barrier Repair hassas ciltlere özel bir nemlendiricidir. Duyarlı ciltler dış faktörlere karşı çok daha korumasızdırlar. Bu nedenle iyi bakılmaları şarttır. Aksi halde cilt problemleri belirmeye başlar. Güneş, hava sıcaklığı ya da soğukluğu cildi yakından etkiler. Dermalogica Barrier Repair dış faktörlere karşı hassas ciltleri korur ve en iyi şekilde nemlendirir. Daha önce hasar görmüş ciltteki irritasyonu hafifletir, cildin korunması ve sakinleşmesi için formülüze edilmiştir. Dermalogica Barrier Repair cildin koruyucu bariyerlerini güçlendirir, deformasyonu engeller. Cildi rahatlatır, cildin hassasiyetinden kaynaklanan yanma ve kızarıklık şikayetlerini giderir.

Dermalogica Barrier Repair ile cilt hassasiyetinin etkileri en aza indirilir. Hassas ciltlerin itina isteyen bakımını, nemlenmesi ve korunmasını en üst seviyede gerçekleştiren mükemmel nitelikli bir üründür. İçeriğindeki C vitamini sayesinde zararlı maddeler karşı cildi korur, nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Hassas ciltlerin en büyük problemlerinden biri de makyajdır. Çünkü makyaj ciltte daha çok hassasiyet, kızarıklık ve yanma hissi oluşturur. Dermalogica Barrier Repair harika içeriği ile cildin makyaja hazırlanmasını sağlar. Günde iki defa sabah ve akşamları yüze ve boyun bölgesine uygulanmalıdır. Uygulamadan önce cildin temizlenmesi önemli bir kuraldır. Genelde teni açık renkte olan kişilerin cildi hassasiyet gösterir. Yapılan araştırmalar sonucunda dünya genelinde insanların yüzde 40’ı hassas cilde sahip olduğu görülmüştür. Hassas ciltlere sıcak ve soğuk zararlıdır. Cildin tanınmadan yapılan bakımlar cildi daha da tolerans göstermesine neden olur. Hassas cilt, acı yemeklere ve alkole tepki verir. Özellikle güneş ışınları ve sürekli terleme ciltte leke oluşumlarına neden olmaktadır. Özellikle stres cildin tonunu değiştirebilir. Hassas ciltler bahsedilen bu etklere karşı derhal tepki verebilir ve ciltte kızarıklık gibi iritasyonlar oluşur. Dermalogica Barrier Repair krem hassas ciltler için en doğru bakım ürünüdür. Hassas ciltlere sahip olan kişilerin öncelikle dış faktörlere karşı önlem almaları ve cildin yapısını güçlendirmeleri gerekir. Hassas cilt kuru cilt özelliğini taşır. Cildin nem tutma özelliği azaldığından dış faktörlerden hemen etkilenir. Bunun sonucunda ciltte soyulma ve matlaşma görülebilir. Hassas cilt bakımında başarılı olabilmek için cilde uygun ürün tercih edilmelidir. Dermalogica Barrier Repair bunun için en uygudunur. Çünkü içeriğindeki etken maddeler hassas cilde uyum sağlar. Hassas ciltlerin cilt temizliğinde cildi tahriş etmeyen Dermalogica köpük temizleyici kullanabilirsiniz. Daha sonra Dermalogica Barrier Repair ile cilt nemlendirilmeli, dış etkilere karşı korunması sağlanmalıdır.

Dermalogica Barrier RepairHassas ciltlerin yapısı ve bakımı biraz daha zordur. Öncelikle cilt bakımında hassasiyetin düşürülmesini sağlayan Dermalogica Barrier Repair krem kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda üstün içeriği ile de cildi rahatlatırken korur. Dermalogica markası dermatologlar tarafından tavsiye edilme özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle güvenle kullanabilirsiniz. Her mevsim ve her şartta cildin hassasiyetinin ortadan kaldırılması için Dermalogica Barrier Repair yatıştırıcı ve nemlendirici krem kullanılmalıdır. Böylece cildin kötü görünmesine neden olan kızarıklıklar ortadan kalkar. Cilt doğal görünümüne kavuşmuş olur. Hassas ciltler özellikle makyak uygulamalarından yakından etkilenir. Bu nedenle mineralli ve doğal makyaj ürünleri tercih edilmelidir. Mümkün olduğunca az makyaj yapılması kişinin faydasına olacaktır. Dermalogica Barrier Repair nemlendirici hassas ciltleri makyaja hazırlar, kusursuz bir görünüm elde etmesini sağlarken, makyaj uygulaması sonrasında oluşabilecek kızarıklık ve kaşıntı gibi şikayetleri giderir. Hassas ciltlerin yapısını güçlendiren bu krem ile cildin tolere etme gücü arttırılır. 


Kaynakça:

http://www.dermalogica.com/barrier-repair/126,default,pd.html Dermalogica resmi web sitesinden barrier repair serisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/Dermalogica-UltraCalming-Barrier-Repair-30-ml.html Dermalogica markasına ait barrier repair serisine bu sayfadan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir